Ing. Růžena Klímová

 Stručný profesní životopis

 

Po ukončení Vysoké školy ekonomické v roce 1971 jsem se věnovala jako vedoucí pracovník problematice odměňování zaměstnanců v obchodní organizaci, poté na ČVUT a odbornou praxi v této sféře jsem završila desetiletou činností na Ministerstvu zahraničních věcí.

Přednáškovou a publikační činností se zabývám od roku 1997. V současné době publikuji odborné články především u společnosti Verlag Dashofer, v nakladatelství Wolters Kluwer, u společnosti OSWALD, a u dalších vydavatelů. Jsem autorem a spoluautorem několika publikací o mzdách vydávaných nakladatelstvím Verlag Dashofer a OSWALD.

Specializuji se na mzdové účetnictví v celé jeho šíři: výpočet mezd včetně příplatkových mezd, související pracovní právo pro mzdové účetní a personalisty, zdanění příjmů ze závislé činnosti, zdravotní pojištění, nemocenské pojištění, sociální zabezpečení, zákonné pojištění, důchodové spoření, archivace dat, ochrana osobních údajů, vedení personálních agend, zaměstnávání cizinců a občanů EU, provádění srážek ze mzdy a insolvence zaměstnanců. Přednáškovou činnost provozuji aktivně v rámci celé České republiky. Jsem odborným garantem rekvalifikačních kurzů pro mzdové účetní u společnosti Pragoeduca, i komplexních vzdělávacích kurzů v oblasti personalistiky a mezd u společnosti VOX, a.s. a společnosti Institut B. Bolzana. Vzdělávací kurzy jsou akreditovány MŠMT.

Vzhledem k dlouholeté praxi v oblasti odměňování zaměstnanců poskytuji odborné výklady všem, kteří pracují v personálních a mzdových útvarech všech typů zaměstnavatelů.

 

Ing. Klímová Růžena  

+420 731 447 999

Nenechte si ujít aktuální nebo akční nabídky

  Odeslat
Kde nás najdete

Kontakt

DCT International s.r.o.
Venušina 534/7
Liberec I. - Staré Město
460 01 Liberec

tel: +420 731 447 999
e-mail: info@dct-sro.cz